Zasłony w pasy poziome

Zasłony w pasy poziome

Bez wątpienia pasy to jeden z najpopularniejszych, najchętniej wykorzystywanych, najmodniejszych i najbardziej ponadczasowych wzorów. Motyw ten regularnie przewija się w trendach odzieżowych, a także aranżacyjnych. Wydaje się, że większym uznaniem cieszą się przy tym pasy poziome, choć oczywiście chętnie sięga się i po te pionowe (szczególnie jeśli chodzi o ubrania, ponieważ optycznie wydłużają i wyszczuplają one sylwetkę). Zastanówmy się jednak, czy zasłony w pasy poziome to dobry pomysł oraz w jakich wnętrzach sprawdzą się one najlepiej.

Zasłony w pasy poziome – do jakich wnętrz pasują?

Nie ulega wątpliwości, że pasy, a co za tym idzie zasłony w pasy poziome to bardzo modny wzór, który jednocześnie jest na tyle uniwersalny, że świetnie odnajduje się niemal we wszystkich wnętrzach. Dzięki dostępności rozmaitych wariantów kolorystycznych, możemy bowiem dopasować zasłony w pasy poziome do barw i odcieni, które pojawiają się w pomieszczeniach, bądź też z ich pomocą tworzyć oryginalne kontrasty. Należy jednak zachować pewną ostrożności z ciemnymi kolorami oraz wyrazistymi zestawieniami, ponieważ w dużej ilości, mogą sprawić, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie mniejszego niż w rzeczywistości, a co gorsza będzie przytłaczać. Poza tym, warto pamiętać, że szerokie pasy w regularnych odstępach oraz takie, w jasnych, pastelowych kolorach wprowadzają do wnętrz harmonie. Zasłony w pasy poziome wąskie, nieregularne, w intensywnych kolorach z kolei je ożywiają. Unikać natomiast należy łączenia ze sobą różnych elementów wyposażenia, na których widnieją pasy w o różnych szerokościach, kolorach oraz różnym ułożeniu (poziom, pion).

Zasłony w pasy – poziome czy pionowe?

Przede wszystkim, trzeba mieć na uwadze, że pasy poziome zawsze będą poszerzać, natomiast pionowe wydłużać. O ile w przypadku ubrań prawdopodobnie każdy chce z ich pomocą uzyskać efekt wydłużenia, a więc i wyszczuplenia, o tyle w przypadku aranżacji wnętrz już niekoniecznie. A to dlatego, że zdecydowanie częściej doskwiera nam problem zbyt małych mieszkań, aniżeli zbyt niskich. Jako, że dzięki zasłonom w pasy poziomym można optycznie powiększyć pokoje, wydają się one być w tym przypadku lepszą opcją.