Zasłony w kwiaty do salonu

Zasłony w kwiaty do salonu

Pośród najpopularniejszych w ostatnim czasie wzorów niewątpliwie wymieniamy: kwadraty, romby, trójkąty i koła, czyli wzory geometryczne, koniczynę marokańską oraz motywy florystyczne. Najczęściej zdobią one dywany oraz tekstylne elementy wyposażenia wnętrz, takie jak dekoracyjne poszewki na poduchy, koce, pledy i oczywiście zasłony, które to przepięknie przemycają do pomieszczeń kolory i wzory. Tym razem skupimy się na zasłonach w kwiaty do salonu. To dzięki nim możemy bowiem zatrzymać w pokoju dziennym wspomnienie lata, nieco go ożywić oraz wprowadzić nutę oryginalności. Czym się kierować podczas wyboru zasłon w kwiaty do salonu? Jak dopasować odpowiedni model do ogólnej stylistyki pokoju dziennego?

Zasłony w kwiaty do salonu w stylu angielskim

Zasłony w kwiaty to niemalże obowiązkowy element dekoracji wnętrz inspirowanych stylem angielskim. Motywy florystyczne na zasłonach powinny w tym przypadku współgrać z kwiatami zdobiącymi obicia kanap i foteli, dekoracyjne poszewki na poduszki czy też ozdobne tapety na ścianach. Nie bez znaczenia jest jednak to, jakie kwiaty wybierzemy. Na zasłonach w kwiaty do salonu w stylu angielskimi obowiązkowo powinny widnieć róże.

Zasłony w kwiaty do salonu w stylu prowansalskim

Nie tylko styl angielski upodobał sobie motywy florystyczne we wnętrzach. Okazuje się, że również mieszkańcy Południa Europy uwielbiają roślinne dekoracje, a co za tym idzie zasłony w kwiaty. Do salonu w stylu prowansalskim zamiast róż należy jednak wybierać tak charakterystyczne dla francuskiego wybrzeża kwiaty lawendy oraz oliwkowe listki. Z pomocą tego rodzaju zasłon w kwiaty do salonu, w naszym pokoju dziennym zapanuje romantyczny, prowansalski klimat.

Zasłony w kwiaty do salonu w stylu glamour

O ile średniej wielkości róże zdobiące zasłony w kwiaty do salonu oddają prawdziwy urok stylu angielskiego, zaś drobna lawenda estetyki prowansalskiej, o tyle znakiem rozpoznawczym stylu glamour są duże, luksusowe, bogate motywy. Stąd też w oknach pokoju dziennego, w którym na ścianach i sufitach nie brakuje sztukaterii, na podłodze ułożony jest drewniany parkiet, a na nim jedwabny dywan, nad szklanym stołem wisi kryształowy żyrandol, a kanapy i fotele są duże, wygodne, a przy tym eleganckie, obowiązkowo muszą pojawić się zasłony w kwiaty. Do salonu w stylu glamour należy przy tym wybierać duże, wyraziste kwiaty.