Szare zasłony w salonie

Szare zasłony w salonie

Nie da się ukryć, że od kilku dobrych sezonów szarości królują w domowych wnętrzach. Po różne odcienie tego stonowanego koloru chętnie sięgamy zwłaszcza w przypadku salonu. Szare ściany, meble, dywany, zasłony, obrusy, doniczki – szare może być właściwie wszystko. Szarości wprowadzają do pomieszczeń elegancję w nowoczesnym wydaniu, a także stanowią przepiękną bazę dla dekoracji w nieco żywszych kolorach. Decydując się na szare zasłony w salonie oraz inne elementy wyposażenia wnętrz w tymże kolorze, należy jednak zachować pewną ostrożność i umiejętnie łączyć ze sobą poszczególne kolory i materiały. W przeciwnym razie, całkiem możliwe, że pokój dzienny stanie się zbyt monotonny, smutny. Wobec tego, podpowiadamy, jak wybrać szare zasłony. W salonie liczy się przecież każdy szczegół!

Szare zasłony w salonie – jaki materiał będzie odpowiedni?

Jeśli planujemy zawiesić szare zasłony w salonie, dobrze abyśmy uprzednio poświęcili chwilę na wybór odpowiedniego materiału. A ten w dużej mierze należy uzależnić od lokalizacji pokoju dziennego i okien, a co za tym idzie ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza. Jeżeli pomieszczenie znajduje się od strony południowej z pewnością sprawdzą się w nim grube, zaciemniające szare zasłony. W salonie, w którym spędzamy popołudnia, a w czasie wolnych dni również poranki musimy bowiem zadbać o odpowiednią ochronę przed natarczywym, szczególnie w czasie lata słońcem, które nierzadko oślepia oraz uniemożliwia oglądanie telewizji. Stąd też, warto rozważyć zasłony z żakardu, tafty bądź aksamitu. Z kolei szare zasłony w salonie raczej ciemnym powinny być wykonane z nieco lżejszych materiałów, np. z tiulu, woalu czy też szyfonu. Dzięki tego typu szarym zasłonom, w salonie nie będzie brakowało minimalnej choćby ilości światła dziennego.

Z jakimi kolorami i materiałami komponować szare zasłony w salonie?

Jak już zostało wspomniane na wstępie, szare zasłony w salonie to z jednej strony niemalże symbol nowoczesnej elegancji, z drugiej ryzyko, że pokój dzienny stanie się zbyt ponury. Dlatego zanim zabierzemy się za urządzanie tego wnętrza, warto mieć na uwadze, że szare zasłony w salonie szczególnie dobrze komponują się z białymi ścianami, parkietem na podłodze w naturalnym, ciepłym odcieniu oraz drewnianymi meblami. Biel daje poczucie lekkości i przestronności. Poza tym, szare zasłony w salonie oraz inne elementy w różnych odcieniach szarości, np. kanapy, poduchy, dywany, przepięknie odbijają blask dekoracji w intensywnych czerwieniach, pomarańczach, żółciach.