Rolety rzymskie na wymiar

Rolety rzymskie na wymiar

Jakiś czas temu trendy w świecie aranżacji okiennych zawojowały tzw. rolety rzymskie. Niesamowicie stylowe, oryginalne, a przy tym praktyczne, doskonale sprawdzają się nie tylko w salonie będącym pomieszczeniem reprezentacyjnym każdego mieszkania, ale również w sypialni, pokoju dziecka, domowym gabinecie, a nawet w kuchni i jadalni. Szyte na wymiar można montować na różne sposoby – m.in. na ramie okiennej i na suficie. Tym razem skupimy się jednak na roletach rzymskich na karnisz. Prócz tego, poświęcimy chwilę na omówienie kosztów rolet rzymskich – ceny, jak to zwykle bywa kształtują się w wyniku splotu różnych czynników.

Rolety rzymskie na karnisz

Jak już wspomnieliśmy na wstępie rolety rzymskie na wymiar mogą być zawieszone na oknie na różne sposoby. W niewielkich mieszkaniach, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni, a ich właściciele starają się, by w jakiś sposób optycznie je powiększyć, być może dobrym rozwiązaniem będzie instalacja rolet rzymskich bezpośrednio na ramie okiennej. W każdym innym przypadku wierzymy natomiast, że najlepszą metodą jest tradycyjne zawieszenie ich na karniszu. Dzięki temu prezentują się w całej swej okazałości i wyglądają naprawdę stylowo. Przy tej okazji warto również wspomnieć, że to łatwość zarówno montażu, jak i demontażu niewątpliwie wpływa na wzrost zainteresowania tego rodzaju firanami. Nie dość, że rolety rzymskie na karnisz wieczorową porą zapewniają 100% prywatności, a za dnia umożliwiają dozowanie ilości światła dziennego wpadającego do wnętrza, to jeszcze ich zdejmowanie do prania, a później wieszanie jest bardzo proste.

Rolety rzymskie – ceny

Ceny rolet rzymskich na wymiar przeznaczonych do montażu na klasycznym karniszu kształtują się w zależności od materiału, z jakiego zostały uszyte, rodzaju upięcia (szelki, przelotki, tradycyjne żabki), a także renomy producenta. Jako, że na koszty wpływa tak dużo czynników, nie sposób wskazać konkretnej kwoty, ponieważ wahają się one od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Warto jednak mieć na uwadze przede wszystkim jakość. Nie ulega wątpliwości, że rolety rzymskie skrojone na miarę naszego okna, uszyte z dobrej klasy materiału, a także właściwie pielęgnowane posłużą nam przynajmniej kilka lat. W związku z tym, jeśli chcesz zamontować w swoim salonie, sypialni, gabinecie czy też kuchni rolety rzymskie, cena nie jest najważniejsza. Przekonasz się o tym, jeśli już wymarzona firana zawiśnie w Twoim oknie i zobaczysz, jak praktycznym i gustownym jest rozwiązaniem.