Materiał na zasłony do salonu

Materiał na zasłony do salonu

qwW publikowanych na naszym blogu wpisach wielokrotnie już podkreślaliśmy, jak ważną funkcję w każdym domu pełni salon. Pokój dzienny to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w mieszkaniu, miejsce, do którego zapraszamy gości, w którym spotykamy się z najbliższymi, odpoczywamy w towarzystwie rodziny i przyjaciół. W związku z tym, powinien on być nie tylko praktyczny i wygodny, ale też urządzony w dobrym guście. Warto postarać się o dopracowanie wszystkich detali tak, by razem tworzyły one harmonijną, a przy tym oryginalną całość. Stylistyka ścian i podłóg, meble, dywany, oświetlenie oraz tekstylia, w tym ozdobne poszewki na poduchy, pledy, obrusy oraz firany i zasłony okienne – wszystko to składa się na niepowtarzalny klimat wnętrz. Poza kolorami, wzorami, formami i kształtami ogromne znaczenie mają materiały i tekstylia. Dziś podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni materiał na zasłony do salonu.

Materiał na zasłony do salonu – czym powinien się wyróżniać?

Zanim zaczniemy wybierać spośród konkretnych rodzajów splotu, gramatury, kolorów i wzorów, warto zastanowić się nad tym, jaką funkcję w pokoju dziennym pełnią okienne dekoracje. Tylko wówczas będziemy mogli określić konkretne kryteria wyboru właściwego materiału na zasłony do salonu. Z pewnością nie muszą one być aż tak zaciemniające, jak w przypadku sypialni. Warto jednak mieć na uwadze, że okienne tekstylia, które z pewnością są grubsze niż firany, stanowią swego rodzaju dodatkową barierę ochronną przed dostającym się przez okienne szczeliny hałasem, wiatrem, chłodem oraz promieniami słonecznymi. Poza tym, materiał na zasłony do salonu powinien wyróżniać się określonymi walorami estetycznymi. Jako, że zasłony to jedne z najważniejszych elementów dekoracji wnętrz, ważne, by wpisywały się w ogólną ich stylistykę.

Jaki materiał na zasłony do salonu wybrać?

Z całą pewnością, jeśli chodzi o dostępne na rynku materiały na zasłony do salonu, rzeczywiście jest z czego wybierać. W zależności od stylu, w jakim został zaaranżowany pokój dzienny, ilości światła dziennego wpadającego do wnętrza, a także widoku rozpościerającego się za oknem mamy co najmniej kilka możliwości. Materiałem na zasłony do salonu, który doskonale przyciemni wnętrze w czasie bardzo słonecznych dni, zaś wieczorami uchroni przed widokiem ciekawskich przechodniów i sąsiadów jest aksamit, a także żakard, tafta i welwet. Natomiast jeśli poszukujemy czegoś delikatniejszego, do gustu powinien nam przypaść taki materiał na zasłony do salonu, jak woal, perkal, tiul czy też szyfon.