Jakie zasłony do szarego salonu?

Jakie zasłony do szarego salonu?

Jednym z najbardziej uniwersalnych, popularnie stosowanych w aranżacji wnętrz kolorów, i to niezależnie od obranego stylu, są różne odcienie szarości. Szare najczęściej są przy tym ściany, meble, dywany, które to wspólnie tworzą swoistą bazę. Nie wolno jednak zapominać o tym, jak ważną funkcję pełnią dodatki kolorystyczne, ponieważ mimo, że szare wnętrza są bardzo bezpieczne, dość łatwo doprowadzić do sytuacji, w której staną się zbyt ponure, surowe. Wobec tego warto sięgnąć po barwne dekoracje. W tej roli doskonale sprawdzają się oczywiście kolorowe zasłony. To dzięki nim pokoje dzienne i inne szare pomieszczenia zyskują wyjątkowy charakter, mają szansę być przytulnymi. A zatem, jakie zasłony do szarego salonu wybrać? Na jakie kolory i odcienie postawić?

Jakie zasłony do szarego salonu w stylu klasycznym?

Jeśli zależy nam na utrzymaniu klasycznej estetyki w popielatych wnętrzach, niewątpliwie powinniśmy wprowadzić do nich tzw. kolory ziemi. Co to oznacza? Jakie zasłony do szarego salonu w stylu klasycznym wybrać? Otóż w tym przypadku idealnie sprawdzą się zasłony białe, écru, beżowe, brązowe. To dzięki nim w pokoju dziennym zapanuje przytulny, domowy klimat sprzyjający odpoczynkowi. Oczywiście pod warunkiem, że ciemne brązy i szarości nie zdominują jaśniejszych odcieni – bieli, beżu, popielatego.

Jakie zasłony do szarego salonu w stylu skandynawskim?

Bez wątpienia pytanie o to, jakie zasłony do szarego salonu wybrać zadają sobie również te osoby, które chcą stworzyć wnętrza inspirowane stylem skandynawskim. Tu zawsze mile widziane są zasłony i inne dodatki w jasnych, pastelowych odcieniach błękitu, zieleni, różu, żółtego. Tego typu barwy zdecydowanie ocieplą salon, sprawią, że zapanuje słynny, duński hygge, czyli komfort, wygoda, przytulność – krótko mówiąc wszystko, czego potrzeba do wypoczynku w domowym zaciszu.

Jakie zasłony do szarego salonu w stylu glamour?

Szare ściany i szare elementy wyposażenia są odpowiednie również we wnętrzach, w których w efekcie ma królować styl glamour. Jakie zasłony do szarego salonu w stylu glamour jednak wybrać? Na jakie kolory postawić? Tu z pewnością warto pokusić się o biel i czerń oraz metaliczne, srebrne lub złote akcenty. Zasłony w tak kontrastowych kolorach z połyskującym detalem dodadzą każdemu wnętrzu prawdziwej klasy, a o to przecież chodzi w stylu glamour.