Jakie zasłony do fioletowych ścian?

Jakie zasłony do fioletowych ścian?

Jednym z najmodniejszych obecnie kolorów bez wątpienia jest fiolet. Od kilku już sezonów szczególnie chętnie wykorzystuje się go w aranżacji wnętrz. Fioletowe często są więc różnego rodzaju dekoracje, takie jak ozdobne poszewki na poduchy, dzbanki i donice na kwiaty czy ramki na zdjęcia. Prócz tego w fioletowej tonacji nierzadko utrzymane są dywany, oświetlenie, a nawet obrazy. Wiele osób idzie też o krok dalej i fioletową farbą maluje ściany lub jedną ze ścian, np. w salonie bądź w sypialni. Dla niektórych jest to pewnie dość odważny, ryzykowny zabieg. Efekt jest jednak na tyle pozytywny, że trudno by znaleźć kogoś, kto żałowałby swojej decyzji. Pozostaje więc zastanowić się nad dodatkami, a przede wszystkim tekstyliami. Podpowiadamy, jakie zasłony do fioletowych ścian wybrać.

Jakie zasłony do fioletowych ścian w klasycznych wnętrzach?

Jeśli naszym celem jest stworzenie w domowych wnętrzach klasycznej stylizacji z nutą fantazji, z pewnością powinniśmy rozważyć kupno fioletowej farby do ścian. Ściany (lub jedna z nich) w tak intensywnym kolorze przepięknie przełamią panujące tu uniwersalne, stonowane szarości, beże i biel. Niezwykle ważne okaże się oczywiście to, na jakie dodatki postawimy, a przede wszystkim jakie zasłony do fioletowych ścian wybierzemy. Na tle tak intensywnej barwy w tym przypadku po prostu nie może zabraknąć jasnych zasłon, np. w kolorze jasnoszarym, écru lub białym. Mogą one być jednolite lub w delikatny, np. kwiatowy lub geometryczny wzór.

Jakie zasłony do fioletowych ścian dla miłośników koloru i ekstrawagancji?

Połączenie fioletu z szarością czy też z beżem jest dość powszechne. Jakie zasłony do fioletowych ścian i jednak wybrać, gdy marzymy o tym, by w naszym mieszkaniu zapanował naprawdę nietuzinkowy klimat? Otóż równie piękne, a przy tym znacznie bardziej oryginalne zestawienia z fioletem tworzy m.in. limonkowa zieleń, koralowa czerwień, turkus, cytrynowy żółty oraz brudny róż. Możliwości jest więc bardzo dużo, niezależnie od tego, czy chcemy pozostać przy uniwersalnych, bezpiecznych tonacjach czy może nieco zaszaleć z niekonwencjonalnymi połączeniami kolorystycznymi oraz niestandardowym wzornictwem.