Jakie firany do salonu nowoczesnego?

Jakie firany do salonu nowoczesnego?

Chcąc stworzyć wnętrza w określonym stylu należy dobrze przemyśleć poszczególne elementy aranżacji, poczynając od podłóg i ścian, poprzez meble, kończąc na tekstyliach i innych dodatkach. Wspólnie składają się one bowiem na ogólną stylistykę wnętrz. Co ciekawe, nawet mały szczegół może zaburzyć całą koncepcję, a co dopiero tak istotna dekoracja, jak firany w oknach. W tym przypadku liczy się materiał, wzór, kolor, długość oraz sposób upięcia. Podpowiadamy, jakie firany do salonu nowoczesnego sprawią, że stanie się on prawdziwie designerskim miejscem!

Jakie firany do salonu nowoczesnego? Z jakiego materiału?

W odpowiedzi na pytanie tytułowe artykułu, czyli: „Jakie firany do salonu nowoczesnego wybrać?”, dekoratorzy wnętrz oraz eksperci branży tekstylnej zaznaczają, że w tym przypadku firany przede wszystkim powinny być lekkie i zwiewne. Jest to ważne szczególnie w okresie wiosenno-letnim. W nowoczesnych salonach należy zatem unikać ciężkich, wymagających prasowania, a także bogato zdobionych modeli firan, jak i wymyślnych, strojnych sposobów upięcia. W końcu podstawowymi wyznacznikami stylu nowoczesnego jest minimalizm i elegancja. I takie też powinny być firany. A zatem, z jakiej tkaniny, jakie firany do salonu? Niewątpliwie dobrym wyborem będą firany z cienkiej bawełny, delikatnego lnu czy też ulegającego najmniejszym podmuchom wiatru batystu.

Jakie firany do salonu nowoczesnego? Jaką długość wybrać?

W nowocześnie zaaranżowanych domach i mieszkaniach salon obowiązkowo tworzy wspólną, otwartą przestrzeń z jadalnią, a nierzadko i z kuchnią. W związku z tym, nie brakuje tu okien oraz drzwi na balkon lub taras. Biorąc to pod uwagę, jakie firany do salonu nowoczesnego wybrać pod względem długości? Koniecznie firany długie, sięgające podłogi! Dzięki temu we wnętrzu zapanuje tak pożądana w przypadku stylu nowoczesnego harmonia. Co więcej, długie, uszyte z delikatnej, przepuszczającej dużo światła dziennego tkaniny firany optycznie powiększą wnętrze.

Jakie firany do salonu nowoczesnego? Jaki kolor?

Odpowiedź na pytanie o to, jakie firany do salonu nowoczesnego wybrać nie będzie pełna, dopóki nie wspomnimy o ich kolorze, który to jest niemniej ważny od materiału czy długości. Otóż, we wnętrzach nowoczesnych najlepiej prezentują się firany w kolorze białym lub w zbliżonych do niego odcieniach.