Jakie firanki do rolet dzień-noc?

Jakie firanki do rolet dzień-noc?

Od wielu już lat zdecydowana większość ludzi decyduje się na montaż w oknach rolet, które podczas słonecznych i upalnych dni doskonale chronią przed słońcem, natomiast wieczorami zapewniają prywatność. Prawdziwym hitem okazały się tzw. rolety dzień-noc. Tego typu modele powstają z dwóch rodzajów tkanin – transparentnej i zaciemniającej – ułożonych naprzemiennie w poziome pasy. Regulując to, na ile rolety zasłaniają okno jednocześnie możemy zmieniać ułożenie pasów, a więc i dostosowywać poziom nasłonecznienia wnętrza. Wobec tego, jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie. A jednak wiele osób zastanawia się czy warto w nie zainwestować, bowiem sporo wątpliwości budzi to, jakie firanki do rolet dzień-noc dopasować. Śpieszymy zatem z pomocą!

Czy i jakie firanki do rolet dzień-noc rzeczywiście pasują?

Zanim podpowiemy, jakie firanki do rolet dzień-noc dokupić, zastanówmy się czy w ogóle są one w tym przypadku potrzebne i czy pasują. Z pewnością frapuje to wiele osób. Otóż częściowo transparentne rolety jak najbardziej warto skomponować z gustownymi firanami. W przeciwnym razie okno, a co za tym idzie całe pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie pustego, surowego. Firany, jak nic innego ocieplą wnętrze, nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru. Oczywiście, warto dobrze zastanowić się jakie firanki do rolet dzień-noc rzeczywiście pasują i nie gryzą się z pasami.

Jakie firanki do rolet dzień-noc wybrać?

Jak już ustaliśmy do rolet dzień-noc firany są jak najbardziej wskazane. Nie bez znaczenia jest jednak to, jakie firanki do rolet dzień-noc dopasujemy. Z pewnością nie wszystkie modele w tym przypadku się sprawdzą. Najlepiej będą wyglądały proste, gładkie, delikatne, niezbyt mocno marszczone tkaniny. Odradza się tu również fantazyjne upięcia i dodatkowe dekoracje. Najlepiej firanę pozostawić luźno puszczoną do podłogi/parapetu. Co ciekawe, jeśli tylko mamy na to ochotę, obok firan możemy zawiesić na karniszu klasyczne zasłony. Oczywiście również i one powinny być gładkie, o subtelnej strukturze, uniwersalne.