Jaki materiał na zasłony zaciemniające?

Jaki materiał na zasłony zaciemniające?

Zasłony pełnią we wnętrzach dwie ważne funkcje, a mianowicie dekorują oraz zapewniają prywatność i ochronę przed promieniami słonecznymi. Stąd należy dobrze przemyśleć to, z jakiego materiału mają one być wykonane, jakiej długości, koloru, w jaki sposób zamontowane i ułożone. Tylko wówczas uda się osiągnąć pożądany efekt. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że o ile barwy, wzory i upięcie zasłon to kwestia dość indywidualna, o tyle z materiałem sprawa ma się nieco inaczej. W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę wszystkie niuanse, zwłaszcza jeśli niemniej niż na względach estetycznych zależy nam na aspektach czysto praktycznych. Dla przykładu, jeśli w czasie upalnych dni tekstylia okienne mają również blokować promienie słoneczne to, jaki materiał na zasłony zaciemniające wybierzemy będzie kluczowe.

Jaki materiał na zasłony zaciemniające do salonu?

Jeśli zdecydujemy się na montaż w pokoju dziennym klasycznych zasłon, w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaki materiał na zasłony zaciemniające w przypadku salonu będzie właściwy. Chodzi o to, by nie zaburzyć całej stylistyki pokoju dziennego, a zarazem zapewnić sobie wystarczającą ochronę przed słońcem. Jest to niezbędne szczególnie w czasie upalnych, letnich dni, gdy przedostające się do wewnątrz promienie sprawiają, że w pomieszczeniach temperatura jeszcze bardziej wzrasta. Z drugiej strony, w pokoju dziennym nie może być zbyt ciemno. A zatem, jaki materiał na zasłony zaciemniające do salonu będzie odpowiedni? Otóż najbardziej optymalną opcją wydaje się być aksamit oraz żakard. Zasłony uszyte z aksamitu (najlepiej jedwabnego lub bawełnianego) dość dobrze przyciemniają wnętrze, a jednocześnie są bardzo eleganckie. Z kolei te, z żakardu poza tym, że świetnie blokują promienie, nie wymagają prasowania.

Jaki materiał na zasłony zaciemniające do sypialni?

Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku sypialni. W pomieszczeniu, w którym śpimy nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby było zupełnie ciemno. Poza tym, bardzo istotne jest utrzymanie w sypialni w czasie lata jak najniższej temperatury, bo jak wiadomo w upale źle się śpi. Jaki materiał na zasłony zaciemniające wobec tego wybrać do sypialni? Z pewnością warto pokusić się o blackout, czyli specjalną tkaninę cechującą się nieprzepuszczalnością światła dziennego na poziomie 90%.