Jaki karnisz do firan na przelotkach?

Jaki karnisz do firan na przelotkach?

Firany czy też zasłony na przelotkach to modne, a zarazem praktyczne rozwiązanie. Przelotki, najczęściej w formie kółek z metalu bądź tworzywa sztucznego nie tylko ładnie się prezentują, ale również zdecydowanie ułatwiają sam proces wieszania okiennych dekoracji oraz późniejszą ich regulację. Co więcej, decydując się na zakup firan na przelotkach zyskujemy pewność, że zawsze będą się świetnie marszczyły i układały. W tym przypadku zbędne są więc żabki czy taśma marszcząca. Jedyną rzeczą, jakiej w tym przypadku potrzebujemy do zamontowania firan jest karnisz. Warto więc poświęcić chwilę, aby dobrze przemyśleć jaki karnisz do firan na przelotkach wybrać, aby stworzyć wyjątkową aranżację okna. Podpowiadamy, jakie karnisze do firan na przelotkach są godne uwagi oraz czym kierować się podczas zakupu karnisza na przelotki.

Karnisze do firan na przelotkach

Co prawda na większości dostępnych na rynku karniszach ściennych da się zawiesić firany na przelotkach, niestety nie wszystkie rzeczywiście się do tego nadają. Po czym poznać odpowiedni karnisz na przelotki? Jaki karnisz do firan na przelotkach nie tylko będzie ładny, ale i praktyczny? W tym przypadku niewątpliwie istotne, aby był to model rurkowy (inaczej drążkowy) o średnicy mniejszej o około 1 cm od średnica otworu (przelotki). Tylko wówczas będziemy mogli spokojnie przesuwać firanę po całej szerokości okna. Poza tym, warto mieć na uwadze, że polecanymi karniszami do firan na przelotkach są te, które posiadają tzw. wsporniki otwarte, tzn. pozbawione elementów uniemożliwiających podniesienie rury ponad wspornik. Zawieszanie i ściąganie firan na przelotkach jest wówczas dużo prostsze.

Karnisz na przelotki

Na co jeszcze, poza typem karnisza, średnicą drążka i rodzajem wsporników warto zwrócić uwagę wybierając karnisz na przelotki? Jaki karnisz do firan na przelotkach kupić, aby spełniał swoją funkcję pod względem praktycznym, a jednocześnie estetycznym? Bez wątpienia w aranżacji przestrzeni okiennej musimy pamiętać o nawet najdrobniejszych szczegółach. Dlatego jeśli wiemy już jakie wymogi czysto techniczne muszą spełniać karnisze do firan na przelotkach, w następnym kroku powinniśmy skupić się na ich designie. Dobrze, aby kolor drążka był dopasowany do koloru przelotek, a ozdobne końcówki do stylistyki wnętrza.