Jak upiąć zasłony w salonie?

Jak upiąć zasłony w salonie?

Nie da się ukryć, że na okna w domowych wnętrzach zwraca się bardzo dużo uwagi. Ich rozmiar, ilość oraz rozmieszczenie decydują o tym, ile światła dziennego wpada do pomieszczeń. Prócz tego pełnią one funkcję dekoracyjną. Nie bez przyczyny w końcu na parapetach ustawia się donice z kwiatami oraz rozmaite figurki, wazony, świeczki, a na karniszach wiesza eleganckie firany oraz zasłony. Te drugie pełnią podwójną funkcję – z jednej strony stanowią ważną ozdobę, z drugiej zaciemniają pokoje przed słońcem w upalne dni oraz wieczorami osłaniają przed spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. Stąd też nie bez znaczenia jest to, z jakiego materiału zostały wykonane oraz jakie kolory i wzory na nich królują. Poza tym, istotny jest sposób ich montażu i upięcia. Podpowiadamy, jak upiąć zasłony w salonie.

Jak upiąć zasłony w salonie? Efektowne wiązanie

Wiele osób, które decydują się na montaż w pokoju dziennym dekoracyjnych zasłon zastanawia się nad tym, jak upiąć zasłony w salonie. Oczywiście można je pozostawić luźno, bez żadnego upinania. Taka stylizacja będzie pasowała do nowoczesnych minimalistycznych pomieszczeń. Jeśli jednak zależy nam na nieco bardziej bogatym, fikuśnym charakterze aranżacji okna, z pewnością warto pokusić się o związanie zasłon. Jak upiąć zasłony w salonie w ten sposób? Otóż wystarczy zebrać zasłony w połowie ich długości i utworzyć duży supeł. Takie niedbałe wiązanie w efekcie będzie wyglądało bardzo modnie, zarówno za dnia, gdy zasłony będą zsunięte do boków, jak i w nocy, gdy zasłonimy nimi całą szerokość okna. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych elementów.

Jak upiąć zasłony w salonie? Chwosty i inne

Wiemy już, jak upiąć zasłony w salonie wiążąc je w niedbały supeł. Czy istnieją jednak jeszcze jakieś inne sposoby? Co zrobić, jeśli zależy nam na prawdziwym efekcie wow, dodatkowych elementach dekoracyjnych w pokoju dziennym? Jak upiąć zasłony w salonie, by stworzyć oryginalną aranżację, która zachwyci naszych gości? Z pewnością warto sięgnąć po zdobione chwosty, a tym bardziej rozejrzeć się po własnym domu. Zasłony możemy bowiem przewiązać w połowie np. koralami, klamrami oraz plecionymi sznurami. Jak widać, mamy nieskończenie wiele możliwości. Wystarczy jedynie przemyśleć co będzie najlepiej pasowało do stylu naszych wnętrz.