Jak udekorować okno na Święta Bożego Narodzenia?

Jak udekorować okno na Święta Bożego Narodzenia?

W publikowanych na naszym blogu artykułach wielokrotnie już podkreślaliśmy jak ważnym elementem aranżacji wnętrz są okna. Bez względu na stylistykę mieszkań/domów to właśnie okna, a więc firany, zasłony, rolety bądź żaluzje, a także znajdujące się na parapetach kwiaty, wazony i inne ozdoby w dużej mierze wpływają na efekt końcowy. Niewątpliwie warto więc dopasowywać wystrój okna do poszczególnych pór roku oraz specjalnych okazji, takich jak chociażby Boże Narodzenie. Tradycyjne, świąteczne motywy czerwieni, zieleni i złota, Mikołajów, bałwanków, choinki, bombek i gwiazdek w tym przypadku sprawdzą się doskonale. Podpowiadamy, jak udekorować okno na Święta Bożego Narodzenia.

Jak udekorować okno na Święta Bożego Narodzenia? Świąteczne firany i zasłony

Prawdopodobnie każdy, kto zastanawia się nad tym, jak udekorować okno na Święta Bożego Narodzenia, w pierwszej kolejności bierze pod uwagę różnego rodzaju figurki Mikołajów, reniferów, bałwanków itp., które to ustawia się a parapecie. My radzimy jednak pójść o krok dalej i na okres świąteczny wymienić firany i zasłony. Przepięknie będą prezentowały się kremowe lub beżowe firany ze zdobienia z koronki lub z subtelnie połyskującą złotą nitką. Do tego warto dopasować jednobarwne zasłony w intensywnym kolorze, np. zielonym – w odcieniu choinki lub czerwonym – głębokim, karmazynowym. Takie połączenie barw wprowadzi do każdego wnętrza iście świąteczną atmosferę. A jak udekorować okno na Święta Bożego Narodzenia, jeśli z jakichś powodów obawiamy się tak wyrazistych, ciemnych kolorów lub po prostu nie będą one dobrze współgrały z wystrojem naszych wnętrz? Otóż wcale nie gorzej będą wyglądały beżowe zasłony ze złotym zdobieniem, np. w pasy lub grubą kratę, z dodatkiem czerwieni/zieleni.

Jak udekorować okno na Święta Bożego Narodzenia? Chwosty w świątecznym klimacie

Jak udekorować okno na Święta Bożego Narodzenia bez konieczności wymiany firanek i zasłon? Ciekawą alternatywę niewątpliwie stanowią ozdobne chwosty. Wystarczy kawałek materiału w świąteczne wzory, np. w Mikołaje, renifery, bałwanki, gwiazdki czy też choinki na czerwonym, zielonym lub złotym tle. Taką tkaniną wystarczy przewiązać firany lub zasłony w połowie długości. Niezłym pomysłem jest już również doszycie do nich ozdobnych frędzli, w którymś z świątecznych kolorów lub też doczepienie szklanych bombek.