Jak prać firanki z metalowymi kółkami?

Jak prać firanki z metalowymi kółkami?

Firany i zasłony na tzw. przelotkach to jedne z najchętniej wybieranych modeli. Gotowe do powieszenia i niewymagające żabek zawsze świetnie się prezentują, a my nie musimy głowić się nad prawidłowym wymierzeniem i marszczeniem. Co istotne, możemy swobodnie je regulować – w razie potrzeby zasłaniać bądź też odsłaniać okno. W dodatku przelotki, popularnie pod postacią metalowych kółek sprawiają, że okienne tekstylia zyskują nowoczesny charakter. Natomiast, kiedy już zdecydujemy się na zakup tego typu modeli, musimy zastanowić się nad tym, jak prać firanki z metalowymi kółkami.

Jak prać firanki z metalowymi kółkami? Ręcznie czy w pralce?

Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, jak prać firanki z metalowymi kółkami. Dla większości logicznym wydaje się, że bezpieczniejszym sposobem jest pranie ręczne. Oczywiście, jeśli tylko mamy taką ochotę i czas możemy zrobić pranie ręczne. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy nieco ułatwili sobie życie i skorzystali z pomocy nowoczesnego sprzętu, jakim niewątpliwie jest pralka. Zwłaszcza, jeśli posiada ona specjalny program do prania delikatnego lub konkretnie prania firan. Należy natomiast przemyśleć jak prać firany z metalowymi kółkami w pralce, by nie uszkodzić ani przelotek, ani bębna pralki.

Jak prać firanki z metalowymi kółkami w pralce?

Wiemy już, że firany na przelotkach można prać ręcznie, lecz równie dobrze w pralce. W drugim przypadku kluczowe jest jednak to, jak prać firanki z metalowymi kółkami, by nie uszkodzić ani przelotek, ani też bębna pralki. Otóż najprostszą metodą jest umieszczenie firany w specjalnej siatce do prania tkanin delikatnych. Uchroni ona przelotki przed bezpośrednim kontaktem z bębnem, w wyniku czego na metalowych elementach mogłyby powstać rysy. Jednocześnie zniwelujemy ryzyko uszkodzenia samego bębna. A jeśli nie posiadamy w domu na tyle dużej siatki do prania, by pomieścić w niej firanę, równie świetnie sprawdzi się poszwa na poduchę lub kołdrę. Istotne jednak, aby była to poszwa zapinana na zamek błyskawiczny, a nie na guziki – tylko wówczas zyskamy 100% ochrony.