Firany z woalu kreszowanego z gipiurą

Firany z woalu kreszowanego z gipiurą

Woal to jedna z najpopularniejszych tkanin wykorzystywanych do produkcji firan. Lekkie, lejące, z włókien bawełnianych lub poliestrowych dają się niemal dowolnie aranżować. W zależności od sposobu upięcia oraz dodatkowych detali (np. wykończenie z satynowej lamówki, dekoracyjna gipiura czy też koronka) pasują do wnętrz inspirowanych różnymi stylami. Przypadną więc do gustu zarówno miłośnikom minimalizmu, jak i wielbicielom estetyki glamour. Tym ostatnim, czyli osobom, które lubią eleganckie, bogato urządzone domy szczególnie powinny się spodobać firany z woalu kreszowanego z gipiurą. Czym różni się woal kreszowany od klasycznej wersji tej tkaniny? W jakich wnętrzach w oknach warto zawiesić firany z woalu kreszowanego z gipiurą?

Co odróżnia firany z woalu kreszowanego z gipiurą od klasycznych firan z woalu?

W przeciwieństwie do standardowych, gładkich firan z woalu, firany z woalu kreszowanego z gipiurą mają gniecioną strukturę. Kreszowanie jest to bowiem proces fabrycznego prasowania materiału, w taki sposób, aby utworzyć na jego powierzchni ozdobne zagniecenia. Dzięki nim woal zyskuje oryginalną strukturę, jednocześnie pozostając tkaniną elegancką, subtelną. Dużo uroku w tym przypadku dodaje również ozdobne obszycie tzw. gipiurą, czyli elegancką, wyróżniającą się wysokiej jakości splotem koronką. Jeśli zaś chodzi o warianty kolorystycznie, zdecydowanie najpopularniejszymi są firany z woalu kreszowanego z gipiurą w kolorze białym lub écru, i takie też rzeczywiście prezentują się w oknach najładniej.

Do jakich wnętrz firany z woalu kreszowanego z gipiurą?

Jak już zostało wspomniane we wstępie, firany z woalu kreszowanego z gipiurą szczególnie dobrze prezentują się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu glamour. Ozdobna struktura materiału oraz dodatkowa dekoracja pod postacią gipiury podkreślają bogaty charakter salonów, jadalni, kuchni oraz sypialni. Poza tym, firany z woalu kreszowanego z gipiurą to doskonały pomysł w przypadku wnętrz romantycznych. Tym bardziej, że można je dowolnie drapować, upinać za pomocą specjalnych spinek czy też chwostów. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego warto eksperymentować.