Firany z woalu do salonu

Firany z woalu do salonu

Firany z woalu to jedne z najbardziej uniwersalnych firan w ogóle. Woal, czyli dość cienka, przepuszczająca dużo światła słonecznego tkanina produkowana z naturalnej bawełny lub syntetycznego poliestru daje bowiem ogrom możliwości, jeśli chodzi o aranżację okna. Dzięki temu, firany z woalu przypadną do gustu zarówno poszukującym elegancji i prostoty miłośnikom stylu nowoczesnego, jak i wielbicielom tak typowego dla estetyki glamour przepychu oraz fantazyjnych dekoracji. W tym przypadku wszystko zależy od sposobu marszczenia oraz upięcia. Nie bez znaczenia jest także wykończenie firan z woalu. Jednego możemy być pewni, a mianowicie, że firany z woalu do salonu to zawsze dobry wybór, bez względu na to, jaki styl króluje w naszych wnętrzach.

Firany z woalu do salonu w stylu nowoczesnym

Jeśli chodzi o firany w stylu nowoczesnym, na prowadzenie wysuwają się przede wszystkim lekkie, zwiewne, przepuszczające dużo światła dziennego tkaniny oraz najprostsze z możliwych sposobów upięcia. Wobec tego, w stylistykę tą idealnie wpisują się firany z woalu. Do salonu, w którym uwagę przykuwa z jednej strony genialny w swej prostocie minimalizm, z drugiej designerskie dodatki, należy jednak wybierać możliwie najprostsze firany z woalu. Najlepiej, aby były one w kolorze białym, bardzo delikatnie marszczone i pozbawione wszelkiego rodzaju ozdobników, typu hafty, koronka, gipiura. W tym przypadku firany wystarczy zawiesić na taśmie marszczącej na metalowym karniszu. Warto również zaznaczyć, że firany z woalu do salonu nowoczesnego powinny sięgać podłogi.

Firany z woalu do salonu inspirowanego stylem glamour

W przeciwieństwie do wnętrz w stylu nowoczesnym, w tych, inspirowanych estetyką glamour panuje bogactwo form, kształtów, kolorów, materiałów, lecz co ważne, wszystko to w dobrym guście. Takie też muszą być oczywiście firany z woalu. Do salonu w stylu glamour można jednak pokusić się o wykończenie np. satynową lamówką bądź gipiurą, a także nieco bardziej fantazyjne sposoby upięcia okiennej dekoracji. W tym przypadku jak najbardziej wskazany jest również woal haftowany oraz woal kreszowany. Poza tym, styl glamour uwielbia różnego rodzaju ozdobniki typu chwosty, klamry, plecione sznury. Nie zapominajmy też o karniszu – ten powinien być sufitowy, obudowany elegancką maskownicą.