Firany sznurkowe makarony

Firany sznurkowe makarony

Jakiś czas temu na rynku tekstylnym pojawił się zupełnie nowy rodzaj firan będących świetną alternatywą dla tych, którzy chcą wpuścić do wnętrz jak najwięcej światła dziennego, jednocześnie nie pozostawiając w oknach zupełnej pustki. Firany sznurkowe makarony, bo o nich tu mowa to bardzo subtelne, oryginalne i praktyczne firany, które przyjmują formę luźno opadających, najczęściej sięgających podłogi sznurków. Ich nazwa nie jest zatem przypadkowa. Nazywane makaronami, czy jeszcze inaczej spaghetti, rzeczywiście przypominają ten rodzaj produktu spożywczego.

Firany sznurkowe makarony – zalety oraz możliwości zastosowania

Ogromną zaletą firan sznurkowych makaronów jest to, że są one lekkie, zawsze dobrze się układają, a do tego przepuszczają bardzo dużo światła dziennego. Nawet jeśli zdecydujemy się na zakup modelu w dość intensywnym, ciemnym kolorze, nie musimy się martwić o to, że przyciemnią wnętrze, wprost przeciwnie. A jeśli już jesteśmy przy kolorach, trzeba wspomnieć, że firany sznurkowe makarony dostępne są niemal w każdym kolorze i odcieniu, co daje nam ogromne możliwości aranżacyjne. Poza tym, są one łatwe w utrzymaniu czystości – po wypraniu wystarczy rozwiesić jeszcze mokre na karniszu, by ładnie się rozprostowały i wyschły. Z reguły, tego typu firany wiesza się samodzielnie w oknach, lecz nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, abyśmy makarony połączyli z klasycznymi firanami. W ten sposób stworzymy niebanalną dekorację okna. Wreszcie, firany sznurkowe makarony możemy wykorzystać jeszcze w innym celu, a mianowicie aby podzielić wnętrze na strefy, np. sypialną i biurową, jadalną i wypoczynkową.

Do jakich wnętrz firany sznurkowe makarony?

Firany sznurkowe makarony to przede wszystkim przepiękny dodatek do wnętrz inspirowanych stylem retro. Sznurkowe firany nawiązują bowiem do tak popularnych w dawnych latach ozdobnych zasłon utworzonych z kolorowych koralików. Wobec tego, firany sznurkowe makarony, jak żadne inne elementy dekoracyjne sprawiają, że salony, jadalnie czy też sypialnie zyskują retro charakter. Nie oznacza to jednak, że tego typu firan nie można zastosować przy innych stylach. Wręcz przeciwnie, będą one stanowiły oryginalny dodatek w np. w nowoczesnych pokojach dziennych.