Firany na okno narożne

Firany na okno narożne

W dzisiejszych czasach w architekturze i aranżacji wnętrz niewątpliwie króluje styl nowoczesny, który łączy w sobie funkcjonalność z wyjątkowym designem. To właśnie praktyczne, genialne w swej prostocie, a zarazem innowacyjne rozwiązania, które odznaczają się przy tym niespotykaną dotąd, oryginalną, gustowną stylistyką sprawiają, że rzesze ludzi projektujących swój wymarzony dom decyduje się właśnie na nowoczesną estetykę. Głównymi wyznacznikami stylu nowoczesnego są przy tym otwarte przestrzenie, proste, nierzadko geometryczne formy, wysokiej jakości materiały czy łączenie drewna z metalem, szkłem i kamieniem. Równie silnym trendem są też bardzo efektowne okna narożne. Najczęściej montuje się je w kuchni, jadalni i salonie. Na etapie urządzania natomiast wiele osób zadaje sobie pytanie o to, jakie firanki do okna narożnego będą pasowały. Wobec tego, podpowiadamy!

Jakie firanki do okna narożnego?

Kiedy przychodzi do urządzania mieszkania i kompletowania poszczególnych elementów wystroju, wiele osób, które zdecydowały się na montaż supernowoczesnych okien narożnych, zastanawia się jakie firanki do okna narożnego będą pasowały. I rzeczywiście wybór, jak zawsze zresztą w przypadku niestandardowych okien, nie jest łatwy. W tej sytuacji możemy nawet powiedzieć, że jest szczególnie trudny. Prawdziwą sztuką okazuje się znalezienie takiego rozwiązania, które udekoruje okno narożne, lecz nie zepsuje całego efektu. Wybierając firany na okno narożne warto więc pamiętać o tym, że nie znalazło się one w danym miejscu bez przyczyny. Za szybą prawdopodobnie rozciąga się widok na piękny ogród. W związku z tym, odpowiednimi modelami wydają się jasne, raczej cienkie, przepuszczające sporo światła dziennego tekstylia np. z woalu bądź tiulu.

Firanki w oknie narożnym

Nie ulega wątpliwości, że firanki w oknie narożnym nie powinny być zbyt grube, ponieważ przysłoniłyby efektowne okno i ładny widok za nim. W tym przypadku warto więc wybierać spośród tkanin lekkich, zwiewnych, cienkich typu woal i tiul. Na tym jednak nie koniec. Należy jeszcze zastanowić się, czy na okno narożne zlecić uszycie firan na wymiar czy też uda nam się dopasować coś z oferty gotowych modeli. Otóż, jeśli zależy nam na efekcie „wow” bez dwóch zdań powinniśmy skorzystać z pierwszej opcji.