Firany na okno balkonowe

Firany na okno balkonowe

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. Najczęściej jest to największy ze wszystkich pokojów, standardowo z wyjściem na balkon bądź taras, w dzisiejszych czasach nierzadko połączony z jadalnią i kuchnią. Ogromnie ważne jest więc to, jakie firany w tym przypadku wybierzemy. Stanowią one bowiem główną ozdobę pokoju dziennego. Poza tym, ze względu na fakt, że prócz standardowych okien znajdują się tu oszklone drzwi, tym bardziej trzeba przemyśleć rodzaj tkaniny i upięcia. Jakie firany na okno balkonowe wybrać do salonu i nie tylko?

Firany na okno balkonowe nowoczesne

Nowoczesne modele firan na okna balkonowe, a także dostępne współcześnie rozmaite sposoby ich upinania sprawiają, że mamy niemal nieograniczone możliwości w kwestii aranżacji pokojów dziennych. Bez względu na wielkość okien oraz na to, czy są one proporcjonalne czy też nie z pomocą odpowiednio dopasowanych firan możemy zatuszować wszystkie mankamenty i wydobyć z salonu jego prawdziwe piękno. Przykładowo z pomocą modnych firan na okna balkonowe upinanych na karniszu sufitowym optycznie podwyższymy wnętrze. Jeżeli sufity są wysokie i zależy nam na wprowadzeniu do niego przytulnego klimatu, firany zawieśmy na karniszu tuż nad oknem. Jeśli okno balkonowe jest zbyt wąskie, firany zamontujmy tak, by zajmowały również część ścian po bokach – to z kolei optycznie poszerzy okna. I odwrotnie, jeśli okno jest wystarczająco szerokie, materiał upnijmy tylko na szerokość szyby z ramami.

Firany do salonu – okno balkonowe

Poza szerokością i długością firan nie bez znaczenia jest stopień przezroczystości oraz sposób jej marszczenia. Warto pamiętać, że piękny salon, to salon, w którym nie brakuje światła dziennego. Stąd też firany na okna balkonowe powinny przepuszczać wystarczającą ilość promieni słonecznych, tak by pozytywnie nastrajać nas i odwiedzających nas gości. Z drugiej strony, jeśli pokój dzienny położony jest od strony południowej momentami konieczna okazuje się ochrona przed słońcem, szczególnie w letnie, upalne dni. Bardzo dobrym pomysłem jest więc zainstalowanie dodatkowo stylowych zasłon bądź też nowoczesnych rolet. Wreszcie pod uwagę warto wziąć widok za oknem. Nie każdy z nas ma to szczęście, że tuż za ścianami naszego domu rozciągają się lasy, łąki czy oszklone wieżowce. Na szczęście modne firany na okna balkonowe również pomogą nam albo wydobyć piękno widoków, albo nieco zatuszować te niezbyt atrakcyjne.