Firany i zasłony na okna dachowe

Firany i zasłony na okna dachowe

Skosy to jedne z najpopularniejszych elementów zabudowy w przypadku domów jednorodzinnych oraz apartamentów znajdujących się na poddaszach. I choć w tego typu wnętrzach nietrudno o guza na głowie, wciąż czujemy się w nich doskonale. Co więcej, wiele osób, które planują budowę wymarzonego domu lub kupno mieszkania, za jedno z głównych kryteriów stawia sobie właśnie skosy. I nic w tym dziwnego. Powstałe na ścianach i suficie załamania sprawiają bowiem, że wnętrze jest bardzo przytulne, panuje w nim wyjątkowy klimat, zwłaszcza, jeśli na skosach nie brakuje tzw. okien dachowych. Przez okna takie nie tylko wpada sporo promieni słonecznych, dzięki czemu poszczególne pokoje są świetnie doświetlone, ale też mieszkańcy zyskują dzięki nim przepiękny widok na niebo. A jeśli dodatkowo zdecydujemy się na firany i zasłony na okna dachowe, osiągniemy naprawdę niesamowity efekt.

Firany i zasłony na okna dachowe – dostępne opcje

Choć do niedawna najpopularniejszym rozwiązaniem aranżacyjnym w przypadku okien dachowych były bardzo praktyczne, lecz niestety pozostawiające wiele do życzenia pod względem stylistyki rolety, okazuje się, że mamy znacznie więcej możliwości. Równie dobrze możemy bowiem wybierać spośród firan i zasłon na okna dachowe, a nawet tak modnych w ostatnich sezonach rolet rzymskich. Jak widać, absolutnie nie musimy ograniczać się do sprawdzonych, standardowych rozwiązań. Wystarczy, że ktoś, kto zna się na sposobach aranżacji okien i jest na bieżąco ze wszystkimi nowinkami podpowie nam, w jaki sposób zamontować firany czy też zasłony na okna dachowe.

Firany i zasłony na okna dachowe – metody montażu

Jak już zostało wspomniane, w dzisiejszych czasach w zasadzie nie musimy ograniczać się do wyboru poszczególnych rodzajów firan i zasłon na okna dachowe. Opracowane jak dotąd metody ich montażu dają nam spore pole do popisu. Jednym z najprostszych sposób jest zainstalowanie na ścianie powyżej okna dachowego klasycznego karnisza. Wówczas po bokach wystarczy przykręcić do ściany specjalne zaczepy, które pozwolą spiąć firany bądź zasłony na okna dachowe, w taki sposób, by układały się pod skosem. Bardzo efektownym rozwiązaniem jest także montaż dwóch karniszy – jednego nad, drugiego pod oknem dachowym. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się tekstylia na taśmie marszczącej lub na tunelach.