Firany haftowane do salonu

Firany haftowane do salonu

Firany haftowane do salonu to jedne z najpopularniejszych na przestrzeni setek lat, najchętniej wybieranych rodzajów firan. Są absolutnie ponadczasowe, a w pewnym sensie także uniwersalne. Doskonale pasują bowiem do wnętrz urządzonych w różnych stylach, poczynając od klasycznego (również klasycznego w nowojorskim wydaniu), poprzez rustykalny i retro, kończąc na stylu romantycznym i angielskim. Wobec tego, niezależnie od tego, jakie były nasze inspiracje podczas aranżowania domu, firany haftowane do salonu to praktycznie zawsze dobry wybór. Zanim jednak wybierzemy najpiękniejszy według nas wzór, powinniśmy wiedzieć, że firany haftowane do salonu wykonuje się z kilku różnych materiałów. To, na który się zdecydujemy będzie miało wpływ m.in. na ilość wpadającego do wnętrza światła oraz na to, jak będą się układały zawieszone w oknie firany.

Firany haftowane do salonu z woalu

Pierwszą tkaniną, z której produkuje się firany haftowane do salonu jest woal, który zatrzymuje dość sporo światła dziennego. W związku z tym, haftowane firany z woalu sprawdzą się przede wszystkim w jasnych, przestronnych pokojach dziennych, w których okna wychodzą na stronę południową. Dużą zaletą tego rodzaju firan jest to, że woal jako tkanina miękka i lejąca przepięknie się układa oraz pozwala drapować na wiele różnych sposobów.

Firany haftowane do salonu z żakardu

Kolejną tkaniną na firany haftowane do salonu jest żakard, który niewątpliwie zachwyci miłośników elegancji i stylu glamour. Materiał bowiem zachwyca bogactwem zdobień. Co ciekawe, w zależności od indywidualnych potrzeb możemy wybierać żakardowe firany haftowane do salonu o różnym stopniu gęstości splotu włókien.

Firany haftowane do salonu z organzy

Ostatnim materiałem wykorzystywanym do produkcji firan haftowanych do salonu jest organza (inaczej organtyna). W porównaniu do haftowanych firan z woalu i żakardu, te z organzy wyróżniają się wyjątkową lekkością, przejrzystością i połyskiem. To sprawia, że firany haftowane do salonu z organzy prezentują się bardzo efektownie, a do tego, sprawdzają się nawet w mało doświetlonych pokojach dziennych.