Firany gładkie białe

Firany gładkie białe

Jeśli chodzi o kolory w aranżacji wnętrz absolutną klasyką jest biel. Białe ściany oraz białe elementy wyposażenia to swego rodzaju podstawa, na której nadbudowujemy całą stylistykę. Bez względu na to, czy to styl klasyczny, nowoczesny, minimalistyczny, skandynawski, retro, prowansalski, nowojorski, glamour, loftowy, rustykalny – biel zawsze i wszędzie stanowi swego rodzaju bazę. A już na pewno na miano kultowych zasługują firany gładkie białe, które pasują praktycznie do każdego pomieszczenia, bez względu na to, jaka estetyka w nim panuje. Nie bez znaczenia jest jednak to, jakie firany gładkie białe wybierzemy.

Z jakiego materiału firany gładkie białe?

Nie ulega wątpliwości, że firany gładkie białe to uniwersalna dekoracja wnętrz. Nie dajmy sobie jednak wmówić, że skoro tak, jednolite, białe firanki są nudne, nieciekawe. Nic bardziej mylnego! Otóż wybierać możemy spośród rozmaitych materiałów, z jakich szyje się firany gładkie białe. Pod tym względem na uwagę zasługują szczególnie firany z lekkiego, delikatnego, zwiewnego woalu, wyróżniającego się bogactwem splotów i wzorów żakardu lub też z utkanej z naturalnego jedwabiu, przepięknie rozpraszającej światło organzy. Wobec tego, możemy dopasować materiał do ogólnej stylistyki wnętrz, a także pod kątem przepuszczalności światła dziennego.

Do jakich wnętrz firany gładkie białe?

Jak już zostało wspomniane na wstępie, firany gładkie białe to idealna dekoracja praktycznie każdego wnętrza. Tak naprawdę wystarczy, że dopasujemy odpowiedni do ogólnej stylistyki materiał, wzór i oczywiście długość oraz sposób upięcia. W sypialniach, salonach, jadalniach czy też kuchniach w stylu rustykalnym nie obędzie się bez firan gładkich białych z ażurowym wykończeniem. Będą przepięknie prezentowały się na tle drewnianych okien w naturalnym odcieniu oraz drewnianych mebli, których nie brakuje w rustykalnych wnętrzach. Jeśli zaś lubujemy się w estetyce skandynawskiej, z pewnością przypadną nam do gustu firany gładkie białe z woalu lub takie, w geometryczny deseń. Wreszcie białe firany to obowiązkowa ozdoba wnętrz w stylu marynistycznym, w których króluje właśnie biel oraz głęboki granat.