Firany do pokoju dziecięcego

Firany do pokoju dziecięcego

Każdemu rodzicowi z pewnością zależy na tym, by jego pociecha czuła się w swoim pokoju możliwie jak najlepiej. Urządzając przestrzeń dla malucha należy zwrócić uwagę co najmniej na kilka aspektów. Oczywiście najważniejsza jest kwestia bezpieczeństwa. W tym przypadku należy sięgać po rozwiązania aranżacyjne, które uchronią najmłodszych domowników przed nabiciem guza. Niemniej, istotne, by dziecięcy pokój był kolorowy, a co za tym idzie pobudzał wyobraźnię. Warto więc zadbać o takie elementy wyposażenia i dekoracje, które przypadną do gustu również córce/synowi. Pośród nich nie powinno zabraknąć firan, które to dopełniają charakteru wnętrz, również tych, zaaranżowanych z myślą o najmłodszych. Jakie firany do pokoju dziecięcego wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Z jakiego materiału firany do pokoju dziecięcego?

W pierwszej kolejności, jeszcze zanim zdecydujemy się na konkretny kolor i wzór firan do pokoju dziecięcego, należy przemyśleć, z jakiego materiału powinny one być uszyte. Trzeba mieć na uwadze, że tkaniny, które idealnie sprawdzają się w salonach, jadalniach, a nawet sypialniach, niekoniecznie będą pasowały do przestrzeni malców. Tyczy się to chociażby eleganckiej satyny oraz tafty. W przeciwieństwie do nich, idealnymi firanami do pokoju dziecięcego okazują się modele z kreszowanej organzy czy też z markizety, które nie wymagają prasowania. A jeśli zależy nam, by do wnętrza wpadało jak najwięcej światła dziennego, niezłą opcją są firany do pokoju dziecięcego z tiulu.

Firany do pokoju dziecięcego – jakie kolory i wzory?

O ile do sypialni, salonu, jadalni, kuchni najczęściej decydujemy się na zakup firan w jasnych, stonowanych odcieniach, najczęściej białych bądź écru, o tyle w przypadku firan do pokoju dziecięcego śmiało możemy, a nawet powinniśmy wybierać spośród tych, w żywszych kolorach. Delikatne błękity, zielenie, pomarańcze, żółcie, róże sprawią, że pokój będzie weselszy, prawdziwie dziecięcy. Z tego też względu warto pokusić się o firany do pokoju dziecięcego, na których widnieją motywy nawiązujące do bajkowych postaci, zabawek czy po prostu dziecięcych atrybutów, np. balonów, latawców, misiów, lalek, samochodzików itp. W pokoju, w którym w oknie zawisną takie firany nasza pociecha z pewnością będzie czuła się wyśmienicie.