Firany do kuchni w stylu angielskim

Firany do kuchni w stylu angielskim

Każdy, kto na przestrzeni kilku lat miał okazję urządzać swój dom lub właśnie jest w trakcie remontu/meblowania mieszkania z pewnością zauważył, że dekoratorzy oraz projektanci dają nam naprawdę szerokie pole do popisu. Po jaki styl byśmy obecnie nie sięgnęli, wnętrza zapewne i tak będą modne. Najważniejsze jednak, aby oddawały naszą osobowość, temperament. Jeśli niekoniecznie odpowiada nam minimalizm czy industrializm, styl nowoczesny i loftowy nie są dla nas. I nie ma co się zmuszać, tym bardziej, że mamy do wyboru jeszcze styl klasyczny, vintage, skandynawski, prowansalski, rustykalny, glamour czy też styl angielski. O większości z nich była już mowa na naszym blogu, oczywiście w kontekście firan. Jednak o ostatnim spośród wymienionych nie mieliśmy jeszcze okazji napisać. Wobec tego dziś o firanach do kuchni w stylu angielskim.

Do jakich wnętrz firany w stylu angielskim?

Domy w stylu angielskim nie mają nic wspólnego z tymi, inspirowanymi nowoczesnymi trendami. Nie ma tu miejsca na minimalizm, proste formy, sterylny wręcz ład, stonowane kolory, lśniące powierzchnie. W ich miejscu pojawiają się barwy, materiały, struktury oraz wszelkiego rodzaju dodatki, które tworzą ciepłą, przytulną atmosferę. Takie też powinny być firany do kuchni w stylu angielskim – klasyczne i romantyczne zarazem. Domy w stylu angielskim przede wszystkim mają dawać poczucie ciepła rodzinnego ogniska, wygody, harmonii, bezpieczeństwa. Jak najbardziej wskazane są w tym przypadku takie kolory, jak biel, kremowy, różowy, błękitny, żółty. Najlepiej wybrać sobie trzy kolory i na nich zbudować całą aranżację. Natomiast jeśli chodzi o typowe dla stylu angielskiego wzornictwo przede wszystkim są to motywy florystyczne, a także wielokolorowe prążki. Prócz tego, należy pamiętać o haftach i koronkach. A zatem, jakie zasłony i firany do kuchni w stylu angielskim podkreślą wyspiarskie wpływy we wnętrzach?

Zasłony i firany do kuchni w stylu angielskim – kolory, motywy

Biorąc pod uwagę to, że we wnętrzach angielskich absolutnie kluczową kwestią jest ciepło i przytulna atmosfera, wszelkie tekstylia, na czele z zasłonami oraz firanami do kuchni w stylu angielskim są bardzo istotne. Miękkie, przyjemne w dotyku, w jasnych, pogodnych kolorach nadają kuchniom, a także jadalniom, salonom i sypialniom tak pożądanej tu przytulności. Wybierając zasłony i firany do kuchni w stylu angielskim warto wziąć pod uwagę te, w romantyczny, kwiatowy wzór lub prążki, a także modele z ozdobnymi haftami lub koronkami.