Firanki i zasłony do pokoju młodzieżowego

Firanki i zasłony do pokoju młodzieżowego

W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, gdy niemal niepostrzeżenie jego pociechy z dzieci przeobrażają się w nastolatków. Z nieskrywanym wzruszeniem obserwujemy wówczas, jak córka/syn odstawia dziecięce zabawki w kąt, zaczyna interesować się muzyką, filmem, książkami, sportem itd., poszukuje nowych hobby, coraz częściej spotyka się ze znajomymi, przeżywa pierwsze zauroczenia. Jest to również ten czas, gdy decydujemy się na przearanżowanie dziecięcego dotychczas pokoju. Przy tej okazji poza zmianą koloru ścian i wymianą mebli na młodzieżowe, warto również przemyśleć kwestię dodatków. Oczywiście pod uwagę musimy wziąć upodobania naszego nastolatka. Jakie firanki i zasłony do pokoju młodzieżowego wybrać?

Firanki i zasłony do pokoju młodzieżowego – niewielka zmiana o wielkim znaczeniu

Chociaż mogłoby się wydawać, że firanki i zasłony do pokoju młodzieżowego to kropla w morzu potrzeb, drobnostka w porównaniu do masy innych istotniejszych rzeczy wymagających wymiany, okazuje się, że nic bardziej mylnego. Dekoracja okna diametralnie może odmienić wnętrze, sprawić, że pokój z dziecięcego stanie się idealnym azylem nastolatka. Do tej pory firanki i zasłony z motywem baloników, latawców misiów, lalek, samochodzików itp. nadawały bowiem pomieszczeniu typowo dziecinnego charakteru. Warto więc wymienić je na te, z młodzieżowym motywem. W jakich kolorach i wzorach firanki i zasłony do pokoju młodzieżowego będą zatem odpowiednie? Jeśli chodzi o firanki, dobrze jest postawić na biel, przez którą do pokoju będzie wpadało dużo światła dziennego. Co do zasłon – w tym przypadku warto zainspirować się tym, co znajduje się w kręgu zainteresowań naszej pociechy.

Jakie firanki i zasłony do pokoju młodzieżowego dziewczyny, jakie dla chłopca?

Jak już zostało wspomniane, podczas wyboru firanek i zasłon do pokoju młodzieżowego warto wziąć pod uwagę zainteresowania i gust córki/syna. W tym wieku dziecko doskonale już wie, co mu się podoba, a co nie. Jeśli nastolatek jest zafascynowany motoryzacją dobrym pomysłem jest zakup tekstyliów okiennych z motywem starych samochodów, jeśli muzyką – z motywem gitary elektrycznej. W przypadku firanek i zasłon do pokoju młodzieżowego córki, która niewątpliwie zaczyna interesować się modą i designem, lepiej postawić na stylowe modele, np. minimalistyczne lub skandynawskie, w koniczynę marokańską bądź też w kwiatowy deseń.