Firanki do kuchni w stylu wiejskim

Firanki do kuchni w stylu wiejskim

Urządzając kuchnię przede wszystkim należy kierować się kryterium praktyczności. W pomieszczeniu, w którym przygotowujemy posiłki, jak w żadnym innym podłoga, ściany, meble i wszystko, co w pobliżu kuchennego blatu szybko się brudzi. Stąd tak ważne, by powierzchnie były łatwe w utrzymaniu czystości. Oczywiście nie możemy przy tym zapominać o kwestii wizualnej. Kuchnia prócz tego, że funkcjonalna, powinna dobrze się prezentować, zwłaszcza, w momencie, gdy jest otwarta na jadalnię i salon. Warto więc, zastanowić się nad dekoracjami, które powinny być dopasowane do ogólnej stylistyki wnętrza. Jak wybrać firanki do kuchni w stylu wiejskim?

Zazdrostki i lambrekin, czyli idealne firanki do kuchni w stylu wiejskim

Jeśli zależy nam na podkreśleniu rustykalnego charakteru kuchni, niewątpliwie powinniśmy sięgnąć po zazdrostki lub lambrekiny. Tego rodzaju firanki do kuchni w stylu wiejskim to nie tylko przepiękna, ale też bardzo praktyczna ozdoba. Zarówno zazdrostki, jak i lambrekin tylko częściowo zasłaniają okno, dzięki czemu do wnętrza wpada sporo światła dziennego zapewniającego nam odpowiedni komfort w czasie przygotowywania posiłków. Poza tym, sposób montażu jest niezwykle prosty, co stanowi duże ułatwienia, jako, że kuchenne firanki wymagają częstszego prania. Powinniśmy mieć na uwadze, że firanki do kuchni w stylu wiejskim typu zazdrostki/lambrekin najładniej prezentują się, gdy dość mocno je pomarszczymy.

Haftowane firanki do kuchni w stylu wiejskim

Jeśli marzymy o tym, by stworzyć w kuchni prawdziwie rustykalny klimat, lecz z jakichś powodów nie chcemy zawiesić w oknie ani zazdrostek, ani lambrekinu, być może przypadną nam do gustu haftowane firanki. Do kuchni w stylu wiejskim szczególnie warto kupić czysto białe firanki z przezroczystego woalu, na których pojawiają się ozdobne detale przywodzące na myśl haftowane rękodzieła naszych babć i prababć. Wciąż będą one przepuszczały wystarczająco dużo światła dziennego, a jednocześnie idealne wpiszą się w wiejską estetykę.