Czarne zasłony w salonie

Czarne zasłony w salonie

W dzisiejszych czasach właściwie niemożliwością jest wskazanie jednego dominującego nad wszystkimi pozostałymi stylu aranżacji wnętrz. Styl tradycyjny, klasyczny, nowoczesny, angielski, prowansalski, styl vintage, fusion, industrialny… naprawdę jest z czego wybierać. Z jednej strony jest to duży plus – każdy śmiało może dopasować do swojego domu/mieszkania to, co mu odpowiada najbardziej, z drugiej w obliczu tylu przeróżnych wariantów ciężko zdecydować się na konkretny kolor i wzór mebli, kanap, dywanów, zasłon itd. Większość z nas poszukuje przy tym oryginalnych rozwiązań, pragnąc, by szczególnie pokój dzienny był jedyny w swoim rodzaju. Jeśli tylko jesteśmy na tyle odważni, możemy pokusić się np. o tak niestandardowe dekoracje, jak czarne zasłony w salonie.

Czarne zasłony w salonie – czy to dobry pomysł?

Czarne zasłony w salonie?! Mimo coraz bardziej zaskakujących trendów wnętrzarskich, okienne tekstylia w kolorze węgla niektórym wciąż mogą wydawać się absolutnie szalonym rozwiązaniem. A jednak, okazuje się, że warto wziąć pod uwagę tego typu modele. Czarne zasłony w salonie to oczywiście bardzo wyrazisty, nierzadko dominujący element dekoracji, lecz również niesamowicie elegancki. Wszystko zależy oczywiście od ogólnej stylistyki pokoju dziennego. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja tego pomieszczenia oraz ilość i wielkość okien. Jeśli nasz pokój dzienny zalicza się do pomieszczeń jasnych, położonych od strony południowej, czarne zasłony w salonie będą prezentować się naprawdę nieźle.

Czarne zasłony w salonie w stylu glamour

Do jakich wnętrz najbardziej pasują czarne zasłony? W salonie w stylu glamour z pewnością będą prezentowały się wyjątkowo! Czarne zasłony w salonie przepełnionym gustownymi, bardzo luksusowymi meblami i dodatkami, niewątpliwie wprowadzą idealny kontrast oraz podkreślą wytworność estetyki glamour. Decydując się na ciemną oprawę okien musimy jednak mieć na uwadze to, by ściany zostały pomalowane farbą lub wyłożone tapetą w jasnych, stonowanych odcieniach bieli, écru, szarości czy też pudrowego różu. Wnętrze dodatkowo powinien rozświetlać elegancki, np. kryształowy żyrandol. Czarne zasłony w salonie inspirowanym stylem glamour nie mogą przy tym pozostać jedynym elementem w tymże kolorze. Warto postarać się o drobne, czarne dodatki, np. wazon na kwiaty, ramy na obrazy i zdjęcia czy też jasne dywany z delikatnym, czarnym wzorem.