Ciężkie zasłony do salonu

Ciężkie zasłony do salonu

W dzisiejszych czasach klasyczne zasłony zawieszane na karniszu lub listwie powracają w wielkim stylu. Po okresie zachwytu nowoczesnymi żaluzjami i roletami, znów najmodniejsze są sięgające podłogi, uszyte z wysokiej jakości materiałów, zachwycające pięknymi kolorami i wzorami, najlepiej ciężkie zasłony. Do salonu będącego pomieszczeniem reprezentacyjnym domu warto więc zainwestować w tego typu modele. Zwłaszcza, że ciężkie zasłony do salonu to nie tylko praktyczny element wyposażenia, ale też istotna dekoracja wnętrza. Czy ciężkie zasłony będą jednak pasowały do każdego pokoju dziennego? W jakich aranżacjach warto je zastosować? Wreszcie, jak je upinać, aby wyglądały naprawdę efektownie?

Ciężkie zasłony do salonu, a styl, w jakim został on urządzony

Biorąc pod uwagę wielość oraz różnorodność dostępnych współcześnie na rynku ciężkich zasłon do salonu nie musimy martwić się o to, że nie będą one pasowały do wystroju wnętrza. Producenci tekstyliów oferują ciężkie zasłony uszyte z różnych materiałów, w rozmaitych kolorach i wzorach. Dzięki temu bez większych problemów dopasujemy ciężkie zasłony do salonu w stylu klasycznym, nowoczesnym, retro, glamour, a nawet loftowym. Za ich sprawą pokoje dzienne staną się bardziej stylowe, a zarazem przytulne. W zależności od barwy rozjaśnią lub też przyciemnią wnętrze. W końcu, długie, ciężkie zasłony, zwłaszcza w jasnych kolorach optycznie powiększą pomieszczenie.

Jak układać ciężkie zasłony do salonu?

Decydując się na zakup ciężkich zasłon do salonu warto pamiętać, że poza materiałem, kolorem, wzorem liczy się też to, jak je ułożymy. Istnieją dwa podstawowe sposoby – ciężkie zasłony mogą albo luźno opadać na podłogę, albo być spięte na boki. Pierwsza opcja sprawdza się głównie wówczas, gdy zasłony pełnią jedynie funkcję ozdobną, zaciemniają jedynie boki okien. Z kolei upięte po bokach za pomocą ozdobnych chwostów, sznurów bądź spinek umożliwiają swobodne regulowanie – zasłanianie i odsłanianie. Pod względem stylistycznym tak upięte zasłony pasują raczej do wnętrz klasycznych, rustykalnych oraz glamour. Na koniec warto również wspomnieć o świetnej alternatywie, jaką jest montaż ciężkich zasłon na taśmie marszczącej. Obecnie jest to najpopularniejsze, bardzo efektowne, a zarazem praktyczne rozwiązanie.